naglowek.png
ZNACZEK.jpg
Aktualności - Wydarzenia
TMZW na bruk?
Wprowadzono: 24-05-2020|Administrator| wyświetleń: 147
grafika

W ostatnim dniu kwietnia 2020 r. dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury, Michał Poniewski przesłał e-mailem pismo, w którym informuje...

Temat: Siedziba TMZW
Data: 2020-04-30 15:01
Nadawca: "Dyrektor Wronieckiego Ośrodka Kultury - Michał Poniewski"
Adresat: tmzw.wronki@interia.pl;

Panie Prezesie!
W związku ze zwiększającym się zapotrzebowaniem lokalowym Muzeum Ziemi Wronieckiej oraz koniecznością należytego zabezpieczenia zbiorów muzealnych proszę o zwolnienie pomieszczenia, w którym TMZW ma swoją siedzibę do końca maja 2020 r. oraz przekazanie nam kompletu kluczy od wejścia i pomieszczeń.
Preferowałbym spotkanie osobiście w tej sprawie, ale ze względu na stan epidemii proszę o wybaczenie, że przekazuję prośbę jedynie tą drogą.
Z uszanowaniem
Michał Poniewski
Dyrektor

Ten mail został upubliczniony przez "Wroniecki Bazar". Wylała się fala krytyki pod adresem Dyrektora WOK. Nie spodziewaliśmy się takiej reakcji i tylu obrońców, którzy przypominali o zasługach Towarzystwa dla naszej małej Ojczyzny i jej mieszkańców. Po konsultacji z Zarządem TMZW przekazałem na ręce Dyrektora WOK odpowiedź na e-maila (poniżej) jednocześnie zapewniając, że chętnie spotkamy się całym Zarządem na oficjalnej rozmowie. 

Na tym piśmie własnoręcznie dopisał się ówczesny Przewodniczący Rady MiG Wronki, Leszek Bartol, który potwierdził słowną obietnicę dana Towarzystwu o trwałej lokalizacji siedziby TMZW w muzeum. Jest też pismo (załącznik) ówczesnego Zarządu MiG Wronki, które jednoznacznie wskazuje, że w muzeum lokowana była siedziba TMZW.

W dniu 12 maja 2020 r. odbyło się potkanie w WOK-u Zarządu TMZW (Paweł Bugaj – prezes, Mateusz Radziwoniuk - wiceprezes, Maria Urban – skarbnik, Helena Rodewald i Grzegorz Rudziński – członkowie) z dyrektorem WOK, Michałem Poniewskim i pracownikami muzeum (Daria Waszyńska – kier. muzeum, Piotr Pojasek) oraz Violeta Gumna – wicedyrektor i Grażyna Kaźmierczak (Wroniecki Bazar, członek TMZW, 11 lat wiceprezes), na życzenie Dyrektora WOK bez kamery. 
Na tym spotkaniu Dyrektor WOK wręczył nam pismo (poniżej), w którym zaproponował nam lokal przy ul. Polnej, razem ze Związkiem Emerytów Rencistów i Inwalidów. Powiedzieliśmy o swoich oczekiwanniach, które sprowadzały się do samodzielnego pomieszczenia. Dyrektor Poniewski obiecywał nam je w ciągu dwóch lat, po wyprowadzeniu z Polnej ZERiI. Na to zgody nie było. Toteż ze zdziwieniem odebraliśmy informację pana Michała Poniewskiego (na swoim prywatnym fanpange'u), że z Towarzystwem jest ugoda co do siedziby TMZW na Polnej 3a. Informacja poszła w eter. Wielu naszych obrońców było zdziwionych naszą uległością na takich warunkach. Cóż, sfilmować spotkania nie było można. (?)

Po spotkaniu skonfrontowaliśmy informacje przekazane nam przez Dyrektora WOK z lokatorami tegoż pomieszczenia. Nasze odczucia były jednoznaczne. Próbowano nas oszukać. W proponowanym pomieszczeniu oprócz ZERiI ćwiczy Zespół Śpiewaczy :Chabry" i Chór Milenium, mają swoje zajęcia warcabiści, poza sezonem także harcerze - wodniacy, zajęcia ma również Uniwersytet Trzeciego Wieku. (?)

Chcemy żeby nas traktowano poważnie i z szacunkiem!

Pisemna odpowiedź Zarządu TMZW jaką otrzymał WOK:

Oto kolejne pismo ówczesnego Burmistrza MiG Wronki Kazimierza Michalaka, poświadczające umowę ustną z TMZW co do naszej siedziby w muzeum. Mamy prawne umocowanie siedziby TMZW w muzeum! Możemy to miejsce opuścić tylko z własnej woli.

 

Po tym piśmie w tej sprawie nie ma dalszego działania ze strony WOK-u. Nie ma odpowiedzi na pismo ani żadnych innych propozycji.

Więcej na "Wronieckim Bazarze": 
https://wronieckibazar.pl/tmzw-ma-opuscic-siedzibe-w-muzeum-do-konca-maja-i-zdac-klucze-od-pomieszczenia/

https://wronieckibazar.pl/tak-wygladal-remont-i-otwarcie-muzeum-film-nagrywany-przez-zdzislawa-dzika-wideo/

https://wronieckibazar.pl/to-byla-honorowa-umowa-dla-tmzw-mowi-leszek-bartol-w-sprawie-lokalu/

https://wronieckibazar.pl/spolecznicy-na-marginesie-wideo/

https://wronieckibazar.pl/chcielibysmy-by-potraktowano-nas-powaznie/

https://wronieckibazar.pl/u-nas-sie-slucha-mieszkancow-i-dlatego-mamy-co-mamy-mowi-p-ewa-kozlowicz-z-ces-w-czarnkowie-wideo/

Filmy, które mówią o problemie nie tylko TMZW: 
"Społecznicy na marginesie" - https://youtu.be/7TKmSsg4JHI
"Inkubator organizacji pozarządowych" - https://youtu.be/TldRS3ondic

test
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
grafika
Wprowadzono: 19-04-2019 | Administrator
Sierpień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
 
Ilość ogłoszeń: 0
DJ-UE_m.jpg
logo_WS.JPG